Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Andalusie

Asi 300km dlouhé pobřeží ležící na jihu Španělska, je nazýváno jako „Sluneční pobřeží“. Ze severu je chráněno pohořím, které zabraňuje přístupu chladného vzduchu a srážek. Costa del Sol patří právě díky příjemnému klimatu s 300 dny slunečního svitu k nejnavštěvovanějším místům Andalusie. Jsou zde krásné dlouhé pláže, moře s průzračnou a čistou vodou, široká nabídka zábavy, nákupních možností a sportovního vyžití. Vyznavače golfu jistě plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Milovníci historie a přírody si také přijdou na své. Ocení nádhernou krajinu, kde se nad pobřežím vypínají hory, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Malegy, Sevilly, Granady, paláce Cordoby, Alhambry a v neposlední řadě Gibraltaru. Na Costa del Sol naleznou vše turisté hledající jak klidnou, tak aktivní dovolenou.

Andalusie, Španělsko - Geografické údaje
Doba letu:
3 h 0 min

Časový rozdíl:
0 h

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
květen 23 18
červen 26 20
červenec 29 22
srpen 27 23
září 27 21
říjen 23 19


Andalusie, Španělsko - Popis
V pohoří Sierrra Nevada, jihovýchodně od Granady, se nachází nejvyšší španělský vrchol Mulhacén (3482 m n.m.). Sierra de Grazalema na jihozápadě je nejdeštivější částí Španělska a nejsušší poušť Almería najdeme na jejím východě. Zatímco vnitrozemská města Sevilla a Córdoba jsou známá letními extrémními vedry, na vrcholcích Sierry Nevady leží sníh téměř po celý rok. Pobřeží zde není pouze Costa del Sol s rozvinutým turistickým průmyslem, ale i nádherné a méně navštěvované pláže na členitém mysu Cabo de Gata či na atlantickém Costa de la Luz. Andaluská kopcovitá krajina a pitoreskní bílé vesnice nabízejí nenahraditelný zážitek. Jestli vás zajímají svátky a festivaly, tak právě Andalusie jich nabízí nepřeberné množství, např. velikonoční procesí při Semana Santa v Seville jsou jedním z nejkrásnějších podívaných ve Španělsku. Určitě také stojí za zmínku Carneval v Cádizu nebo Feria de Abril.


Zajímavosti a památky
Mezi nejzajímavější místa Andalusie patří zcela jistě Sevilla, magické hlavní město jihu. Navštivte také zelenou Sierru de Grazalema, dopřejte si potěšení z Costa de la Luz - písečných a nedotčených atlantických pláží. Nechte se unést krásou mešity v Córdobě, nenapodobitelnou atmosférou Granady a ostatních charakteristických jižních měst. Prozkoumejte nádherný horský Parque Natural de Cazorla - největší chráněnou oblast ve Španělsku.
Andalusie vlastní 60 % veškerého chráněného území Španělska.

Zde je domov Flamenca a nejkrásnějších slavností v zemi, srdce býčích zápasů a a také je toto místo rodištěm kytary.
Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích