Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Barcelona

Barcelona je nejjižnější město severní Evropy. Je jedním z nejbohatších a nejkosmopolitnějších měst Španělska. Barcelona leží nedaleko od Francie, má velkou hustotu obyvatel a velmi specifický charakter. V mnohém se neshoduje se vžitou představou střídajících se siest a fiest vládnoucích v jižnějších částech Španělska. Barcelona je hlavní město Katalánska, autonomní oblasti s vlastním jazykem, charakterem i dějinami. Pokud byste někdy měli možnost shlédnout jen jedinou památku v Barceloně, pak by to měla být La Sagrada familia od Antoniho Gaudího. Přijeďte si vychutnat nenapodobitelnou atmosféru Barcelony, která skýtá nezpočet architektonických a uměleckých skvostů, barů, restaurací, klubů, parků a budete nadšeni!

Geografické údaje
Doba letu:
2 h 0 min

Časový rozdíl:
0

Barcelona stojí na pláni, jež mírně vystupuje z moře a volně přechází v lesnaté kopce. Poskytuje nádherné vyhlídky, krásné pláže, charakteristické parky a úžasné středověké centrum plné perel gotické architektury. Už nejméně jedno století boří Barcelona hranice v umění, architektuře a stylu, což se týká modernistických architektů vedených Gaudím, dobrodružného rozvoje nábřeží a vrchu Montjüic, ze kterého je překrásný výhled na celou Barcelonu. Toto město bylo také domovem osobností jako je Pablo Picasso či Joan Miró, jejichž duchem je město prostoupené. Barcelona nabízí pulzující noční život, luxusní restaurace a prvotřídní muzea. Je druhým největším městem Španělska a má 1,7 milionů obyvatel. Město má velmi dlouhou historii, najdeme zde památky pocházející z různých historických období, počínaje románskými kaplemi a konče současnou moderní architekturou.


Zajímavosti a památky
Počátek města Barcelony je nejistý. Pravděpodobně ji kolem roku 230 př. n. l. založili kartaginci a pojmenovali po Hannibalově otci Hamilkaru Barkovi.

Něco z historie:

Raná Barcelona:
Římská Barcelona pokrývala plochu dnešní čtvrti Barri Gótic. Za Vizigótů i Arabů, kteří ji obsadili v roce 713, byla vcelku skromným městem.

Barcelonské hrabství a zlatý věk:
Frankvoé vytlačili Araby z dnešní Francie a vytvořili tak z Pyrenejí nárazníkovou zúonu známou jako Hispánská marka, do níž patřila i Barcelona.

Ekonomický růst a renesance:
Konec 18.století a století 19. přineslo nový ekonomický rozvoj. Vzkvétal průmysl.

Francova éra:
Franco zakázal veřejné užívání katalánštiny a opozice se do roku 1950 vyžívala v poklidných masových protestech s stávkách. Za Franca se spousty chudých andalusanů přistěhovalo do Barcelony.

Po Frankovi:
V roce 1978 vyšla Ústava vstříc katalánskému nacionalismu a vytvořila autonomní oblast Katalánsko s hlavním městem Barcelona.

Barcelonské zajímavosti:

La Rambla:
Za prvním douškem barcelonské atmosféry si zajděta na nejslavnější ulici Španělska.
Je to široký pěší bulvár s řadou kaváren a restaurací.

Památník Kryštofa Kolumba:
V dolní části La Rambly je přístav, kde se nalézá vysoký Památník Kryštofa Kolumba.

La Sagrada Familia:
Nádherný chrám, který vzbuzuje posvátnou úctu svou vertikálností a vyrovná se středověkým katedrálám. Pokud bude někdy dokončen, jeho nejvyšší věž přesáhne stávající věže nejméně o polovinu. Gaudí tomuto projektu zasvětil polovinu života.

Camp Nou:
K nejnavštěvovanějším muzeiím patří Museu de Futbol Club Barcelona. Barca patří k nejlepším fotbalovým klubům v Evropě a muzeum láká fotbalové fanoušky z celého světa.

Parc Güel:
Parc Güel pochází z roku 1900, kdy hrabě Eusebi koupil pozemek na kopci a najal na tento projekt Gaudího.

La Pedrera (Casa Mila):
Je to Gaudího mistrovské dílo, postavené v letech 1905 až 1910 jako kombinovaný obytný a administrativní blok.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích