Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Madrid

Madrid je hlavním městem Španělska. Město je výsledkem hlavně 19. a 20. století. To, co představovalo jeho historické dědictví, se během staletí velmi rychle obětovalo, aby uvolnilo místo novému. Madrid má ovšem takovou nabídku jídla, pití a veselí, jako by někdo tuto rychle rostoucí a veskrze moderní metropoli stvořil pouze pro požitek našich smyslů. Madrid má neuvěřitelnou atmosféru, pokud dostane příležitost se projevit, rozhodně vás nenechá chladnými. Jestliže Madridu projevíte přízeň a navštívíte tuto nádhernou španělskou metropoli, zavítejte určitě do galerie Prada a muzea královny Sofie.

Geografické údaje
Doba letu:
2 h 0 min

Časový rozdíl:
0 h

Popis
Jádro nejstarších městských čtvrtí se táhne po Paseo del Prado na východě k Palacio Real na západě. Přibližně uprostřed je náměstí Puerta del Sol, dříve městská brána, ale už dlouho bod, od nějž se měří vzdálenost do všech koutů země. Na majestátní náměst Plaza Mayor, obklopené uvchatnými postranními uličkami, lze po chvilce dojít západním směrem od Puerta del Sol. Jihovýchodně od Sol leží staré barrios (čtvrti) - životem kypící, zdánlivě nekonečné řady restaurací, barů a kaváren. Cestou na sever k palacio Real se ocitnete v nejstarší části Madridu, dříve známé jako "morería" či maurská čtvrť. Nejvýznamnější madridské galerie - v každém turistickém přehledu uváděné jako naprosto neopomenutelné - jsou namačkané kolem Paseo del Prado. Nedaleko galerie stejného jména se nachází krásný park - Parque del Buen Retiro.


Zajímavosti a památky
Museo del Prado - Palacio de Villanueva postavili koncem 18. století na Prado (louce) de los Jerónimos původně jako dům zasvěcený vědě s muzeem přírodních věd, najdeme zde díla těchto předních mistrů: Goya, Velazqué a El Greko.

Centro de Arte Reina Sofía - zrekonstruované pozůstatky nemocnice z 18. století, stalo se domovem toho nejlepšího modernistického umění.

Plaza Mayor - srdce imperiálního Madridu tluče na tomto náměstí, konaly se zde královské oslavy a popravy.

Palacio Real - tento palác byl vystavěn Filipem V., s cílem překonat všechny evropské konkurenty.

Dále pak určitě navštivte: Basílica de San Francisco El Grande, Iglesia de San Andrés, Museo de Cerralbo, Templo de Debod, Puerta del Sol ...


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích