Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Mallorca

Mallorca nazývaná ostrovem pomerančovníků, citronovníků a palem, největší z Baleárských ostrovů, láká k návštěvě svými přírodními krásami, příznivým podnebím i kulturním bohatstvím. Mallorca je dovolenkový „ ráj pod sluncem“, kde slunce svítí více než 300 dní v roce a po celou tuto dobu je moře průzračné, příjemně teplé a přívětivé. Mallorca je velice lákavá pro svou rozmanitost a různorodost. Po celé délce severozápadního pobřeží se přímo od mořského břehu tyčí skalnatá pobřeží s borovicovými lesy, krásné jsou kvetoucí sady mandloní, olivovníků a fíkovníků.

Pobřeží Mallorcy kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících pláží nabízí i nespočetné množství malebných od sebe skalisky oddělených zátok, kde se nachází malé písčité pláže, které splňují i ty nejnáročnější představy o koupání a opalování. Milovníci sportu, zábavy, ale i poznávání si také na Mallorce přijdou na své. Jsou zde k dispozici vodní parky, delfinárium a další zábavní centra, nabídka sportů je neméně rozsáhlá od vodních sportů přes silniční a horskou cyklistiku až po tenis nebo golf. Je možné využít i jízdy na koních. Noční život je zastoupen pestrým výběrem z množství diskoték, barů, zábavních a nočních podniků nebo klubů. Je mnoho způsobů jak tento nádherný ostrov poznat, ať už formou fakultativních výletů nebo individuálně autem nebo na kole. Ale Mallorca vždy zůstane okouzlujícím ostrovem, který v každém z návštěvníků zanechá dojmy na celý život.

Geografické údaje
Doba letu:
2 h 30 min

Časový rozdíl:
0 h

Letoviska:
Cala d Or, Cala Millor, C´an Pastilla, El Stenal - Playa de Palma, Magaluf, Paguera, Portals Nous, San Agustin, Santa Ponsa

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
květen 24 21
červen 29 24
červenec 31 26
srpen 32 27
září 28 26
říjen 26 23

Pláže:
Pláže jsou písčité, převážně umístěny v blízkosti ubytovacích zařízení.

Lehátka:
Většina hotelů poskytuje lehátka u bazénů zdarma, ovšem lehátka na pláži bývají za poplatek.

Slunečníky:
Slunečníky jsou hostům ve většině případů k dispozici u bazénu zdarma, ale na pláži za poplatek. Poplatek za lehátka a slunečníky činí asi 1,5 EUR/den.

Hmyz:
Vyplatí se vzít si s sebou ochranné prostředky proti komárům, protože v určitých obdobích se zde tento hmyz vyskytuje ve zvýšeném množství.

Popis
Mallorca je největší z Baleárských ostrovů a prvenství drží i v oblíbenosti u turistů. Často se o ní hovoří jako o místu mnoha tváří - nalezneme tu úrodné roviny, ale i horské vrcholy Tramuntany. Rozkládají se tu velké háje pomerančovníků, citrónovníků a mandlovníků. Turisté se mohou procházet po krásných písčitých plážích nebo po nádherných promenádách při pobřeží, ale mohou se nechat zlákat i společenským životem v letoviscích.


Zajímavosti a památky
Palma de Mallorca: katedrála La Seo, stojící v těsné blízkosti u přístavu. Katedrála pochází z roku 1715 a je typickou ukázkou gotického slohu.

Manacor: druhé největší město ostrova proslulé svým nábytkářským průmyslem a výrobou umělých perel (továrna Perlas Majorica).

Sant Arracó: hrad, postavený v roce 1581, aby uchránil obyvatele Andratxu před útoky maurských pirátů (asi 3 kilometry od města Andratatx).

Dračí jeskyně: na břehu jezera Martel.

Přístav Porto Cristo.

Marineland: vodní park v letovisku Malaguf (atrakce s cvičenými delfíny, lachtany, papoušky + zábavný park).

golfové areály v Palma Nova a v El'Arenalu.

Casino Paladiu.

Kromě pasivního odpočinku čekají na ostrově Mallorca také poutní místa a kláštery (Lluc) a malebné vesničky (Soller) či historie slavných osobností (Chopin, Sandová).

Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích