Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Menorca

Menorca je druhý největší ostrov Baleár a má s Mallorcou jen velmi málo společného, a to přesto, že leží tak blízko. Menorca Vás překvapí rázem krajiny, panensky krásnou přírodou a autentickým prostředím vesniček. Na Menorce naleznete idylické pastviny, malá políčka oddělená nízkou kamennou zídkou, červenohnědé skály, žlutobílé vápencové útesy obklopené piniovými háji a především panenské plážičky, které jsou hlavní atrakcí ostrova. Pobřeží je rozeklané, skalnaté a občas i písčité. Díky své povaze je rájem potapěčů a ostatních příznivců vnímání krás pod hladinou moře. Pokud zatoužíte poznat také životní styl místních obyvatel, doporučujeme návštěvu dvou největších měst na ostrově - hlavního města Mahón a druhého největšího města Ciutadella v západní části ostrova.

Menorca je nejklidnější a druhý největší z Baleárských ostrovů. Je to jedno z mála míst ve Středomoří, kde můžete mít v létě nádhernou pláž jen sami pro sebe. Nedotčené pláže, zátoky a rokle, 216 km dlouhé pobřeží - to vše najdete na Menorce. Na pobřeží Menorky se nachází mnoho nádherných zálivů, které jsou hluboko vřezány do tohoto ostrova, zakončené poetickými malými plážemi. Jeden takový záliv vytváří hlavní město Mahón (Maó). Vnitřní krása a harmonická krajina ostrova Menorca je její velikou výhodou oproti turismu oddané Mallorce.

Geografické údaje
Doba letu:
2 h 0 min

Časový rozdíl:
0 h

Letoviska:
Arenal Den Castell, Cala Galdana, Cala ´n Blanes - Cala ´n Forcat, Cala Santandría - Cala Blanca - Cala ´n Bosch, Ciutadella, Mahón, Punta Prima, Santo Tomas

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
květen 23 20
červen 28 24
červenec 29 26
srpen 30 27
září 26 25
říjen 25 23

Pláže:
Pláže jsou písčité, převážně umístěny v blízkosti ubytovacích zařízení.

Lehátka:
Většina hotelů poskytuje lehátka u bazénů zdarma, ovšem lehátka na pláži bývají za poplatek.

Slunečníky:
Slunečníky jsou hostům ve většině případů k dispozici u bazénu zdarma, ale na pláži za poplatek. Poplatek za lehátka a slunečníky činí asi 1,5 EUR/den.

Hmyz:
Vyplatí se vzít si s sebou ochranné prostředky proti komárům, protože v určitých obdobích se zde tento hmyz vyskytuje ve zvýšeném množství.


Menorca je druhým největším z Baleárských ostrovů a leží severně od Mallorky. K jejím charakteristickým rysům patří drsné skály, malé zálivy či piniové háje. Nejvyšší vrchol ostrova Monte Toro dosahuje pouhých 360 m n. m., přesto však nelze říci, že povrch Menorky je rovinatý. Zvlněné vnitrozemí a značně členité pobřeží vytvářejí jedinečný dojem nespoutané přírody.

Historie ostrova je mimořádně přitažlivá záhadností svých zachovalých megalitických staveb. O účelu největších z nich, tzv. navet a talayotů v podobě jakýchsi kamenných lodí, se dodnes vedou spory. Ve středověku i v novodobější historii byl ostrov kvůli své strategické poloze často cílem dobyvatelů. Římské a ranné křesťanské osídlení vystřídala nadvláda maurského kordóbského kalifátu, ostrov pak příslušel k samostatnému Mallorskému království. Poté byl postupně okupován Turky, Francouzi a Brity. V roce 1802 se ostrov vrátil z britských rukou pod španělskou svrchovanost a od roku 1983 je součástí autonomní oblasti Baleárské ostrovy.


Menorca, Španělsko - Zajímavosti a památky
V roce 1993 tu UNESCO vyhlásilo biosférickou rezervaci s cílem chránit určité oblast, například mokřady Parc Natural S´Albufera de¨es Grau a unikátní archeologická naleziště.

Hlavní město Maó leží na východním konci ostrova. Do zdejšího rušného přístavu připlouvají trajekty z pevniny a z Palmy de Mallorca.

Mahón (španělsky Maó): hlavní město; za zhlédnutí stojí historická část města a přístav

Ciutadella: historické budovy v centru, radnice, Diecézní muzeum, umělecké trhy

Hora Monte Torro: poutní místo; od 17. století zde stojí augustiniánský klášter. Klášterní dvůr je postaven z prehistorických kulatých kamenů.

Jeskyně Cova de´n Xoroi.

Cala ´n Blanek: aquapark.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích